Danie bardzo szybkie w przygotowaniu, jednogarnkowe, smaczne i pożywne. W przepisie Asi, z którego korzystałam jest dodatkowo czerwona fasola, ja ją tym razem pominęłam. Nie wpłynęło to znacząco na smak potrawy, a dzięki temu danie zjadła cała moja rodzina 🙂
Polecam serdecznie 🙂
Składniki :
( na 4 porcje )
2 łyżki oliwy
1 łyżka masła
1 cebula
3/4 szklanki suchej kasy pęczak
0,5 szklanki wytrawnego białego wina
szczypta oregano
2 piersi z kurczaka
kawałek ostrej papryczki ( lub szczypta sproszkowanej )
sól i pieprz
2 szklanki bulionu
400g pomidorów z puszki
ok.150g kukurydzy z puszki
400g czerwonej fasoli z puszki ( pominęłam )
Sposób przygotowania :
W garnku podsmażamy posiekaną cebulę na oleju i maśle. Dodajemy suchą kaszę i podsmażamy całość ciągle mieszając przez 2 minuty.
Dodajemy pokrojonego w kosteczkę kurczaka. Doprawiamy solą, pieprzem i oregano. Smażymy kilka minut. Wlewamy wino i dodajemy ostrą paprykę. Mieszamy. Gdy wino się wchłonie wlewamy bulion. Mieszamy, nakrywamy pokrywką i gotujemy ok. 10 minut.
Następnie dodajemy pomidory z puszki, kukurydzę i fasolę. Mieszamy i gotujemy bez przykrycia na małym ogniu przez 15 minut, mieszając od czasu do czasu.
Podajemy na gorąco z natką pietruszki, kolendrą lub tartym serem.
Smacznego !