Konfitura wiśniowa z truskawką i porzeczką

Od jakiegoś czasu namiętnie trwa u mnie akcja zamykania lata w słoiczki 😉 Pokaźna kolekcja zbiera się na półeczkach w piwnicy a przetworów z każdym dniem przybywa. 

Z wielu kilogramów wiśni zerwanych z drzewka mojej sąsiadki powstały między innymi takie oto konfitury 🙂 Ja dodałam do nich trochę zamrożonych wcześniej truskawek i dla podkręcenia smaku i zagęszczenia konfitury, dwie szklanki czerwonej porzeczki. 

Z podanych składników zrobiłam 3 słoiczki po 250g i 3 słoiczki po 150g

Polecam serdecznie 🙂 


Składniki :

2 kg wiśni

800g truskawek ( użyłam mrożonych )

400g czerwonej porzeczki

2,5 szklanki cukru 

Sposób przygotowania :

Wiśnie drylujemy. Umieszczamy w garnku i wstawiamy na mały ogień. Smażymy kilka minut po czym dodajemy truskawki i czerwone porzeczki. Całość smażymy około 15 minut często mieszając. Po tym czasie owoce zdejmujemy z ognia i odstawiamy na 12 godzin. 

Następnego dnia lub po upływie 12 godzin konfiturę ponownie umieszczamy na ogniu. Doprowadzamy do wżenia często mieszając. Dodajemy cukier i smażymy przez 15 minut. Konfiturę należy często mieszać, gdyż po dodaniu cukru bardzo łatwo o przypalenie. Ponownie odstawiamy na 12 godzin. 

Po upływie danego czasu i gdy konfitura ostygnie sprawdzamy konsystencję. Jeżeli jest wystarczająco gęsta możemy przełożyć ją do słoiczków, jeżeli nie powtarzamy smażenie. 

Po umieszczeniu konfitury w wyparzonych słoiczkach, pasteryzujemy je przez 10-15 minut. 


Smacznego ! 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s